KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556389
nr 1455 6389
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 14x22 cm, yttermått inklusive ram: 28x37 cm
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 21 mars 2022
kl 19:57:30
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr